DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 14.06.2022 14:55:04 

FSC  OLOMOUC

Memoriál Pavla Romana

 

26th Year of PAVEL ROMAN MEMORIAL


Olomouc, November 5th – 7th, 2021
Czech Republic

 Links: 

 

updated 8.11.2021


Beseda se světovou šampionkou

Krasobruslařská legenda Eva Graham Romanová bude čestným hostem 26. ročníku mezinárodních závodů v tancích na ledě Memoriál Pavla Romana. Právě se svým bratrem rodačka z Olomouce čtyřikrát ovládla světový šampionát a v hledišti zimního stadionu bude od 5. do 7. listopadu sledovat snažení nové sportovní generace. S velkou hvězdou světového sportu se budou moci setkat příznivci krasobruslení také na besedě, která proběhne 4. listopadu od 15.30 hodin v Divadle na Šantovce.

„Paní Eva Graham Romanová je mimořádně příjemná dáma. Setkání s takovou osobností bude velký zážitek,“ říká náměstkyně olomouckého primátora Markéta Záleská, která nad memoriálem Pavla Romana převzala záštitu. „Je to tradiční a velká akce s mezinárodním kreditem, která má ve sportovním kalendáři své pevné místo. Zaslouží si podporu, navíc v ní startují všechny věkové kategorie a především pro mladé závodníky patří mezi vrcholy sezony,“ dodává Záleská


       „Memoriál Pavla Romana“ je mezinárodní krasobruslařský závod v tancích na ledě pro všechny věkové kategorie závodníků, tzn. pro seniory, juniory, žáky i mladší žáky. Závod pořádá z pověření Českého krasobruslařského svazu krasobruslařský klub FSC Olomouc a soutěží se podle mezinárodních krasobruslařských pravidel I.S.U. Jedná se o mezinárodní akci s obrovskou tradici. V letošním roce slavíme již 41. výročí uspořádání prvního ročníku, tenkrát v roce 1968 to bylo pod názvem „Pohár 17. listopadu“. Od roku 1992 je závod pojmenován „Memoriál Pavla Romana“. Přerušení tradice nastalo jen v letech 1997 až 1999, a to z důvodu povodně, která neušetřila ani náš zimní stadion.  Svou mezinárodní kariéru zde začínala většina našich reprezentantů a také mnoho vynikajících světových závodníků, pozdějších medailistů ME a MS. Jen namátkou lze jmenovat např. sourozence Beckovi z Rakouska, vynikající finský taneční pár Rahkamo – Koko nebo Italku Barbaru Fusar Poli.Náš závod podporuje každoročně svou účastí i paní Eva Graham Romanová, čestná občanka města Olomouce.  Závodu se v posledních letech pravidelně účastní cca 50 tanečních párů z přibližně 15 států celého světa.Již tradičně je tato významná sportovní událost na zimním stadionu v Olomouci ukončena velkou exhibicí vítězů a hostů.